Czy opłaca się kupować narzędzia jubilerskie?

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: niedziela, 17, czerwiec 2018 Super User Drukuj E-mail

 

Wielu klientów zaglądając do jasper.waw.pl na narzędzia jubilerskie nie zwraca większej uwagi i mija je obojętnie zmierzając po biżuterię lub elementy do jej tworzenia. Jest to jednak spory błąd, gdyż taki sprzęt przydaje się częściej niż nam się wydaje, nie tylko w przypadku biżuterii. Sporo osób używa ich także do drobnych prac w domu, gdyż są bardziej precyzyjne niż standardowe obcęgi, szczypce i nożyczki.

 

 

Warto zatem zainwestować chociaż w kilka podstawowych narzędzi jubilerskich. Dzięki nim będziemy mogli samodzielnie przywrócić do dawnego kształtu zapięcie od kolczyków lub wymienić zużyte kółeczko w bransoletce lub zapięciu łańcuszka. Bez odpowiedniego sprzętu możemy przypadkowo przeciąć srebrny element.

 

Ogromną zaletą narzędzi jubilerskich jest ich cena, która przeważnie wynosi kilka złotych za sztukę. Jedynie bardziej profesjonalny sprzęt jak frezarki i maszynki do czyszczenia biżuterii to większy wydatek, jednak większość z nas nie potrzebuje tak specjalistycznych urządzeń. Takie narzędzia jubilerskie znajdziemy raczej w sklepach z biżuterią i pracowniach osób tworzących biżuterię.

 

Przy następnej wizycie w sklepie z materiałami do samodzielnego wyrobu biżuterii warto zapytać sprzedawców o podstawowy pakiet narzędzi jubilerskich dla amatorów.

 

Odsłony: 107